سمپاشی

  خدمات کنترل و دفع آفات بازه وسیعی دارد. از بین بردن انواع سوسک، مورچه، عنکبوت، جوندگان، کک، کنه، کرم ها، زنبورها، موریانه، ساس، سوسک ریز و دیگر انواع حشرات و موجودات موذی همه در این رده قرار می گیرند. این خدمات ممکن است در فضاهای مختلفی از خانه ها گرفته تا باغات، دفاتر و اداره ها و مراکز و مجتمع های عمومی و تجاری ارائه شود. از طرفی این موجودات ممکن است در قسمت های مختلفی از محل مورد نظر مانند زیر سینک و ظرفشویی، کابینت، انباری، تخت و اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه، میز ها و مبل ها، دستشویی و حمام یافت شوند.

  یکی از مسائل مهم درجامعه امروزی ما، بحث مبارزه با حشرات و آفات بهداشتی است كه بسته به نوع مشكل درجوامع مختلف، روش‌های مختلفی نيز براي مبارزه وجود دارد.  اين روش‌ها روز به روز درحال تکامل مي‌باشند و بسیاری ازاین روش‌ها، موفقیت خود را مرهون لحاظ کردن جنبه‌های علمی مطالعه بر روي مشكل، اعم از بررسی دقیق رفتارشناسی و بیولوژی آن هستند، که این امر موجبات یک مبارزه دقیق و موفق را فراهم می‌نماید. متاسفانه درکشور ما بسیاری از افراد فعال در اين بخش بدون هیچ بررسی کارشناسي، صرفاً با استفاده ازسموم خطرناک، ارزان قیمت و بدون درنظرگرفتن عواقب آن  و صرفا برای نتیجه‌گیری در یک دوره زماني کوتاه، اقدام به انجام سمپاشي مي‌نمايند که این امر نه تنها سبب رفع مشکل نشده بلکه باعث اثرات سوء آن بر سلامتی انسان‌ها  و همچنين ايجاد مقاومت حشرات به بسیاری ازگروه‌های سموم نيز مي‌شود.

  برای سمپاشی تبحر و اطلاعات علمی کارشناس بسیار مهم و تعیین کننده است اطلاع از بیولوژی حشره‌ها، نوع سموم مناسب، دز سموم، نحوه سمپاشی محل در ریشه کنی ساس بسیار مؤثر است. برای سمپاشی علیه حشرات و از بین بردن آن هرگز خودتان دست به کار نشوید چون تنها نتیجه این کار فقط از بین رفتن وقت و هزینه است. بهتر است در زمان شروع آلودگی منزل به حشراتی همچون ساس با شرکت های سمپاشی دارای مجوز مشورت کنید و از نظرات مسئولین فنی شرکت استفاده کنید.

  حشرات تنها موجودات مزاحم و آزاردهنده ای نیستند که به مناطق مسکونی و زندگی انسان ها راه پیدا کرده اند. علاوه بر پشه، مورچه، موریانه، سوسک ریز، سوسک آشپزخانه،سوسک فاضلاب، ساس، کک، کنه، مگس، زنبور، موجوداتی همچون مار و مارمولک، موش خانگی، رتیل و عقرب نیز در منازل مسکونی و یا ادارات دیده می شوند که خود عامل بسیاری از بیماری ها و مشکلات می باشند. طبق آمار و اطلاعات منتشر شده وجود عقرب در استان های جنوبی موجب مسمومیت و در پاره ای از اوقات مرگ انسان ها می شود و گونه هایی از زنبورهای خطرناک و درشت به صورت گروهی در مناطق مسکونی لانه گزینی کرده اند و موجب سلب آسایش اهالی ساختمان می شوند. موش ها ناقل طاعون و بیماری های مهلک می توانند باشند و وجود آن ها در اماکن مسکونی فاجعه بار است. پشه و مگس انواع بیماری ها را با خود انتقال داده و میکروب های بیماری زا را در محیط پراکنده می کنند. سوسک ریز آشپزخانه حتی با سمپاشی منازل به صورت غیر حرفه ای نیز از بین نمی رود.

  پیشگیری کلید اصلی از بین بردن حشرات و موجودات موذی خانگی است که در هزینه های سربار خانواده هم صرفه جویی می‌کند. با انجام چند کار ساده می توانید جلوی خیلی از این هزینه ها را بگیرید:

  • منافذ را بپوشانید: باید نسبت به درزها و ترک ها حساس باشید و سعی کنید در اولین فرصت آن ها را پر کنید. همچنین سینک ظرفشویی را دائما تحت نظر داشته باشید تا از نم دادن به بخش های زیرین کابینت جلوگیری کنید. فضاهای مرطوب مستعد حضور حشرات هستند.
  • ظرف کثیف را در ظرفشویی رها نکنید: حتی اگر نمی خواهید در لحظه آنها را بشویید، حتما در محلول آب و مایع ظرفشویی قرارشان دهید.
  • اگر کف آشپزخانه خرده نان ریخته یا تصادفا مواد خوراکی واژگون شده فورا با کمی مایع ظرفشویی و تی آن نقطه را تمیزکنید.
  • زباله ها را هر شب بیرون ببرید.
  • شیشه ها و ظروف نگهداری مواد و حبوبات و ادویه ها را به خوبی بسته و خشک نگه دارید.

   

  نکاتی در مورد زمان سمپاشی گیاهان و درختان:

  • بهترین زمان برای سم پاشی درختان و گیاهان قبل از شروع فصل بهار یا همان اواخر فصل زمستان است چرا که در این مواقع پوسته ای درختان خشک شده اند و آسانترین راه برای سمپاشی است
  • قبل از اینکه روغن یا سموم را مصرف کنید در ابتدا آنها را در مقداری آب  تقریبا ولرم  حل نمایید و سپس در مخزن سمپاش بریزید.
  • حداقل یک هفته قبل از جوانه ها زدن درختان عملیات سمپاشی را انجام دهید.
  • شخم سطحی در پاییز در جذب بهتر آب به خاک و همچنین نابودی برگها ی هرز و حشرات در کاهش آفات و بیماریها تاثیر خوبی دارد.
  • بهتر است در ماه اسفند ریشه ی درختان را غرقاب کنید تا باعث کاهش آفاتی چون کرم سفید و کرم سیب شود.
  • غرقاب کردن ریشه درختان با آب در اسفند ماه میتواند در کاهش آفاتی چون کرم سفید ریشه و کرم سیب موثر باشد.
  • تنه درختان هم مثل شاخه ها مهم است. پس سمپاشی تنه درختان و حتی سایه انداز درختان را هم فراموش نکنید.

  پذیرش آگهی

  09109908326

  سفارش طراحی سایت و سئو به صورت تخصصی 09109908326

  روز ها از ساعت
  08:00 - 18:00
  شبها از ساعت
  18:00 - 22:00
  هر گونه کپی برداری از محتوای سایت آزاد و هیچ محدویتی وجود ندارد.