سمپاشی گروپ

استفاده از ظرفیت ریلی برای انتقال محصولات کشاورزی به خراسان رضوی - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگارمهر، قربان میرزائی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای کشاورزی خراسان رضوی اظهار کرد: بخش کشاورزی استان دارای ظرفیت بی بدیلی است و توانمندی و ظرفیت کشاورزی استان به گونه ای است که بسیاری از رتبه های برتر محصولات در سطح کشوری متعلق به استان است و در این راستا تلاش های دست اندرکاران این حوزه قابل تقدیر است .

وی افزود:تلاش های بسیاری در سالهای اخیر در حوزه توسعه سامانه های آبیاری ، احیای قنوات و کشت های گلخانه ای انجام شده است و این اقدامات با توجه به بحران آبی استان و خشکسالی های پی در پی ، بسیار ارزشمند است زیرا پایداری کشاورزی را برای ما به ارمغان می آورد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد:هزینه های انتقال نهاده ها با کامیون از بنادر شمال و جنوب کشور به استان بالاست لذا باید از ظرفیت ریلی موجود درمنطقه سرخس که فرصت بسیار خوب و اقتصادی برای انتقال کالاهای اساسی و نهاده های کشاورزی است  استفاده شود .

وی گفت:باید از ظرفیت های موجود وامکانات بخش خصوصی نیز در بنادر مذکور برای انتقال نهاده ها و ملزومات بخش کشاورزی استفاده شود لذا لازم است در این حوزه برنامه ریزی کرده و کالاهای مورد نیاز استان را از بنادر به استان منتقل کنیم .

مهندس مجتبی مزروعی نیز در این جلسه اظهار کرد:به مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها اعلام شده است طرح هایی که برای اشتغال در سطح روستا استفاده می شود باید امنیت و تضمین سود اقتصادی داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد:ظرفیت های بخش کشاورزی استان برای توسعه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بسیار بالاست و در این راستا اجرای طرحهای مختلف کشاورزی با هدف توانمندی کشاورزان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به وضعیت باغات موجود در منطقه کوهسرخ کاشمر خواستارحمایت اعتباری استانداری و سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان برای احیاء وحفظ این باغات بعنوان یکی از مهمترین باغات بادام دیم کشور شد.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها