سمپاشی گروپ

تخصیص ۱۵هزارمیلیارد ریال بودجه برای گسترش کشاورزی مکانیزه در کشور - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، عباس کشاورز ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان خمین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این میزان اعتبار برای تقویت مکانیزاسیون کشاورزی طبق یک تفاهم نامه با بانک عامل و در قالب پرداخت تسهیلات با نرخ کم بهره اختصاص یافته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت تصریح کرد: نقش اثر گذار تقویت ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی در افزایش بهره وری، کیفیت عملکرد و صرفه جویی در هزینه انکار ناپذیر است، اگرچه اجرای طرح های پایلوت در مزارع و بهره گیری از ظرفیت تجارب کشاورزان و استفاده از ارقام جدید بذر نیز در این راستا موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۴۵درصد از تسهیلات اشتغال روستایی به بخش کشاورزی اختصاص دارد، بیان کرد: از محل اعتبارات این بخش نیز در راستای تقویت مکانیزاسیون بخش کشاورزی بهره گیری می شود و بانک عامل در پرداخت تسهیلات تقویت ناوگان مکانیزاسیون هیچ گونه محدودیتی ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت عنوان کرد: تقویت دسترسی کشاورزان به بذرهای دارای کیفیت و عملکرد مطلوب از جمله کلزا، گندم، چغندرقند در راستای حمایت از کشاورزان در ستور کار قرار دارد.

کشاورز، عرضه انواع کود شیمیایی، بیولوژیک و… با قیمت مطلوب و تسهیل دسترسی کشاورزان به کود برای جبران کمبود کودهای مورد نیاز را از دیگر حمایت های وزارت جهاد کشاورزی از کشاورزان عنوان کرد.

وی اظهار کرد: کشاورزان تناوب در تولید محصولات کشاورزی و محصولاتی که باعث تقویت حاصلخیزی خاک می شود را مدنظر قرار دهند، حتی اگر ظاهرا در کوتاه مدت آن محصول صرفه اقتصادی برای آنها نداشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت بیان کرد: در کشت کلزا بیش از آنکه افزایش تولید دانه مد نظر باشد، افزایش کشت این محصول به دلیل اینکه ریشه عمیق در خاک دارد و باعث حاصلخیزی خاک می شود، مورد توجه است.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها