سمپاشی گروپ

تشکیل صندوق خرد زنان روستایی در قم/فعالیت ۱۱۰۰ زن در بخش کشاورزی - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی رضا بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد، بیان کرد: یکی از گروه‌های هدف شاخص در بخش کشاورزی از مجموع ۱۳ هزار و ۷۰۰ بهره بردار، زنان روستایی هستند که نقش مؤثری در بخش کشاورزی دارند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی به بانوان کشاورز خدمات تسهیلاتی، پشتیبانی و کمک‌های فنی و آموزشی ارائه می‌دهد، گفت: هزار و ۱۰۰ نفر از گروه هدف در بخش کشاورزی قم را زنان روستایی تشکیل می‌دهند که از مجموعه جهاد کشاورزی خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، آموزش‌های مهارتی زنان روستایی را از برنامه‌های شاخص عنوان کرد و افزود: ۱۲۰ نفر از بانوان تسهیل‌گر انتخاب شده‌اند که پس از دریافت آموزش‌های لازم به عنوان نماینده سازمان در روستاها تعاملات لازم را برقرار می‌کنند.

وی بیان کرد: توسعه، اشتغال و کارآفرینی در راستای مهارت آفرینی و افزایش دانش و بینش بهره برداران از دیگر اقدامات انجام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی است.

حاجی رضا با اشاره به تشکیل صندوق‌های خرد زنان روستایی افزود: این صندوق‌ها با هدف حمایت از زنانی فعال در ۲۶ روستای قم دایر می‌شود که ۹۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه این صندوق‌ها است و از اعتباراتی که خانم‌ها به عنوان ماهیانه سرمایه گذاری می‌کنند و همچنین کمک‌های سازمان با همکاری بانک‌های عامل تهیه شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ شغل توسط بانوان با بهره گیری از این صندوق‌ها در روستاها ایجاد شده است.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 17 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها