سمپاشی گروپ

ضرورت ایجاد زنجیره تولید برای رونق صادرات محصولات کشاورزی - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نهاوندیان عصر یکشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی لرستان با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود در کشور عدم توجه به حوزه صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار داشت: شرکت های صادراتی کسی را در کشور پیدا نمی کنند که در این حوزه با او قرار داد ببندند.

وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات این حوزه عنوان کرد: واحدهای کشاورزی و صادراتی ما خرد هستند و ایجاد زنجیره تولید در این حوزه می تواند به رونق بازار صادراتی کشور کمک کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه سیاست دولت تشویق همه جانبه برای تامین ارز صادرات غیر نفتی است، گفت: در این راستا باید حمایت از زنجیره سازی محصولات کشاورزی در بخش های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

نهاوندیان با اشاره به طرح ارتقای سیستم های کاشت، داشت و برداشت و بسته بندی و صادرات محصولات کشاورزی در لرستان افزود: اگر لرستان بخواهد این طرح را اجرا کند باید اطلاعات مربوط به آن را به روز رسانی کند، چراکه این طرح در سال ۸۳ قرار بوده اجرا شود.

وی با بیان اینکه استاندار لرستان ظرف یک ماه گزارش بررسی دستگاه های مختلف در این حوزه را ارائه دهد، تصریح کرد: ماهم در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی این طرح را به عنوان طرحی فرا استانی در دستور کار قرار می دهیم.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها