سمپاشی گروپ

عدم اجرای قوانین استانی در ارتباط با زاینده‌رود - سمپاشی گروپ

محمد جعفری فشارکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بازداشت چندساعته دبیر نظام صنفی کشاورزی اصفهان اظهار داشت: بازداشت اسفندیار امینی به عنوان نماینده کشاورزان و مدیرعامل کانون خبرگان استان اصفهان هیچ توجیهی نداشت چراکه خطا را کس دیگری مرتکب شده بود.

وی افزود: دبیر نظام صنفی کشاورزی اصفهان به دلیل اعتراض به تجاوز نیروگاه برق به حریم خصوصی زاینده رود که حق آبه و سهم آبه کشاورزان در آن نهفته است به صورت ناجوانمردانه با شکایت نیروگاه و بدون تأمین دلیل بازداشت شد و در این ارتباط لازم است وزرات نیرو از کشاورزان استان اصفهان و به ویژه خبرگان کشاورزی عذرخواهی کند.

ضرورت پایبندی وزارت نیرو به اجرای قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی

مدیر عامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی ومنابع طبیعی کشور با اشاره به عدم اجرای قوانین استانی در ارتباط با زاینده رود تصریح کرد: باید پرسید، چرا وزارت نیرو قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی مصوبه مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان در سال ۱۳۸۹ به دولت وقت در ۳۵ ماده و۳۶ تبصره ابلاغ شده را اجرا نمی‌کند.

وی اشاره‌ای به یکی از مفاد قانون افزایش بهره‌وری داشت تا وظیفه وزارت نیرو گوشزد شود و گفت: در ماده ۲۴، وزارت نفت مکلف است همه ساله مبالغ ریالی صرفه جویی سوخت ناشی از برقی کردن چاه‌های آب کشاورزی را به حسابی که در خزانه داری کل افتتاح می‌گردد، واریز نماید تا جهت برقی کردن چاه‌های کشاورزی اختصاص یابد و به مصرف برسد؛ وزارت نیرو و شرکت‌های توزیع برق استانی موظفند با درخواست جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، برق چاه‌ها را تأمین نمایند.

جعفری فشارکی اضافه کرد: امنیت صرفه جویی در سوخت فصیلی آبیاری نوین و تحت فشار (استفاده بهینه آب) و گسترش گلخانه‌ها از مزایای اجرا این ماده است.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 21 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها