سمپاشی گروپ

قائم‌مقام ستاد بحران کشور از باغات پسته رفسنجان بازدید کرد - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام سعیدی پیش از ظهر دوشنبه پس از انجام این بازدید که با همراهی جمعی از مسئولان شهرستان انجام گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی در استان کرمان هم در جنوب و هم در شمال استان، پیگیری‌های استاندار، نمایندگان و درخواست‌های مردمی که داشتند، هیئتی از سازمان مدیریت بحران کشور به استان کرمان عزیمت کرد تا دلایل وضعیتی که پیش آمده را بررسی کنند و راهکارهایی ارائه شود.

سخنگوی ستاد بحران کشور ادامه داد: امروز صبح از تعدادی از باغاتی از شهرستان رفسنجان و زرند بازدید کردیم و این اقدام در مورد شهرستان انار هم در ادامه انجام خواهد شد و در این بازدید مشکلات زیادی در بحث باغات مشاهده کردیم.

سعیدی افزود: نوسانات دمایی این مشکلات را به وجود آورده است و در خیلی از باغات که بازدید داشتیم درختان حتی یک دانه پسته هم نداشتند.

وی با بیان اینکه خشکسالی موجب شده قنوات با افت شدید آب مواجه شوند و کمبود آب داشته باشند، تصریح کرد: نهایتا عدم تأمین نیاز سرمایی که باغات نیاز دارند تا بتوانند تولید محصول داشته باشند موضوع دیگری بود که مطرح شد.

قائم‌مقام ستاد بحران کشور تصریح کرد: مسئولان جهاد کشاورزی اعلام کردند امسال میزان برداشت بسیار پایین است در زرند حدود ۲۰۰ تن و رفسنجان پیش‌بینی ۲۵ هزار تن بود که با ادامه کار حداکثر برداشت پنج هزار تن خواهد بود.

سعیدی عنوان کرد: این گزارشات جمع‌آوری و مورد تجزیه و تجلیل قرار می‌گیرد و جلسه‌ای امروز در مرکز استان با حضور مسئولان ذیربط خواهیم داشت تا پیشنهادات استان را بشنویم و در شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور مطرح می‌شود تا  تصمیمات منطبق با قانون اتخاذ و به استان اعلام شود.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها