سمپاشی گروپ

۲۰ هکتار زمین در شهرستان بهار به کشت زعفران اختصاص یافته است - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین اکبری ظهر سه شنبه در جمع کارشناسان کشاورزی گفت: با توجه به تولید بیش از ۵۹۰ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی در شهرستان بهار باید در حوزه فرآوری محصولات تولیدی و کشاورزی سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی از احداث یک واحد صنعتی فرآوری محصول سیب زمینی در شهرستان بهار خبر داد و گفت: این واحد با ظرفیت ۶۳ هزار تن تولید و ۱۴۷ هزار و ۶۰۰ تن مواد اولیه در حال احداث است که بخش اعظمی از سیب زمینی شهرستان را جذب و تبدیل خواهد کرد و ارزآوری خوبی خواهد داشت.

اکبری اظهار کرد: مدیریت منابع آب برای کشاورزی پایدار لازم است و در این راستا ۲۰ هزار هکتار از اراضی آبی شهرستان بهار تحت سیستم آبیاری نوین قرار گرفته و در این زمینه شهرستان بهار در استان همدان پیشرو است.

وی اظهار کرد: توسعه محصولات کم آب بر از جمله کلزا، زعفران، گل محمدی و گیاهان دارویی در برنامه جهاد کشاورزی شهرستان بهار قرار دارد و ۲۰ هکتار زعفران در شهرستان بهار با متوسط برداشت ۴ کیلوگرم در هر هکتار کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار عنوان کرد: ۳۷ هکتار گل محمدی نیز در شهرستان بهار کشت شده که ۲۵ هکتار آن به گل دهی و بهره‌برداری رسیده و در هر هکتار دو تا سه تن گل برداشت می‌شود.

اکبری یادآور شد: ۱۳.۶ هکتار گیاهان دارویی در سطح شهرستان بهار کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با اشاره به اینکه تاکنون قیمت تضمینی سیب زمینی در سال جاری مشخص نشده است، گفت: افزایش سطح زیر کشت سیب زمینی در کل کشور و کاهش میزان مصرف سیب زمینی در داخل به خاطر بیماری کرونا و قطع صادرات این محصول به خارج؛ باعث کاهش قیمت سیب زمینی شده که امیدواریم تدابیری در این راستا اندیشیده شود.

وی از افتتاح و بهره‌برداری از ۴ پروژه بخش کشاورزی شهرستان بهار در هفته جهاد کشاورزی امسال خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد و برای ۲۸ نفر فرصت شغلی جدید به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 22 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها