سمپاشی گروپ

اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در سطح ٢۵٠٠ هکتار از اراضی دره شهر - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرگزاری مهر،  طیار فیلی گفت: دو هزار و ۵۰۰ ھکتار از اراضی کشاورزی مستعد و حاصلخیز روستاهای ارمو ، چمژاب ، ھوره کول ، شیخ مکان این شهرستان به سیستم های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز و در حال اجرا هستند.

وی گفت: درطی سال های اخیر و هم اکنون تجهیز اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم های نوین آبیاری در راستای مدیریت بهینه مصرف آب در اراضی زراعی و باغی و کمک به تسریع در روند اجرای آبیاری تحت فشار یکی از مهمترین برنامه هایی است که از سوی این مدیریت در شهرستان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کشاورزان منطقه به اهمیت مصرف آب در بخش کشاورزی و ارزش حیاتی آن پی برده اند که به نحو مشخصی به فکر چاره برای مصرف بهینه آب و انتقال آن با لوله با اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار هستند، گفت: با وجود بحران شدید آبی در شهرستان استفاده از روش های آبیاری تحت فشار به سرعت عمل بیشتری در اجرا نیاز دارد تا با مدیریت مصرف بهینه آب در مزارع ، ذخیره سازی سفره های زیر زمینی به شکل مطلوبی صورت گیرد.

فیلی تصریح کرد: با توجه به اینکه راندمان آب بخش کشاورزی به روش سنتی ٣۵ درصد است، افزود : هدر رفت ۶۵ درصد آب بخش کشاورزی به روش سنتی از طریق تبخیر و سیستم انتقال خاکی اجازه نمی دهد که از این میزان آب با راندمان بالا استفاده شود.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 29 اکتبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها