سمپاشی گروپ

افتتاح۴۶۸پروژه کشاورزی همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، اسمعیل کریم زاده ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی سفر رئیس جمهوری به استان و افتتاح طرح های کشاورزی اظهارداشت: در این سفر۳۶ طرح در قالب ۴۶۸ پروژه با صرف اعتباری بالغ بر۱۴۹۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم ۱۰۰۳ نفر در سطح استان بدست وزیر جهاد کشاورزی و با دستور رئیس جمهوری افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: طرح های آماده بهره برداری در بخش کشاورزی استان همزمان با این سفر شامل اجرای روشهای نوین آبیاری، مرمت و بازسازی انهار و لایروبی قنوات، شبکه فرعی ابیاری و زهکشی، تکمیل سایت های گلخانه ای، طرح های مرتبط در زیر بخش های صنایع تبدیلی و غذایی، بهبود تولیدات دامی، بهبود تولیدات گیاهی، طرحهای ابخیزداری و مدیریت شیلات است.

کریم زاده اضافه کرد: در این سفر کلنگ یک واحد گوسفند داشتی ۵ هزار راسی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در شهرستان ارومیه نیز بدست وزیر جهاد کشاورزی به زمین زده خواهد شد.

وی: اصلاح الگوی کشت، توسعه و ترویج آبیاری های مدرن در اراضی کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی را از مهمترین برنامه های سازمان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد.

کریم زاده اضافه کرد: در اولین سفر روحانی به استان در حدود ۲۸ هزار هکتار اجرای ابیاری تحت فشار در استان مصوب شده بود عملیاتی شود که در حال حاضر با عنایت ریاست جمهوری، بیش از ۶۱ هزارو ۵۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی به سیستم های آبیاری تحت فشار تجهیزشده که بیش از دو و نیم برابر میزان مصوب است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ۴۲ ظرفیت جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در استان شناسایی و امکان سنجی شده است که از سرمایه گذاران در این زمینه استقبال و حمایت می کنیم .

وی با تاکید بر تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام و برطرف کردن مشکلات واحدهای نیمه فعال ادامه داد : ۲۵۰ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی استان نیازمند بروز رسانی تجهیزات و نوسازی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین اضافه کرد: درراستای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه پایدار بخش کشاورزی استان با تصویب پیش نویس طرح های پیشنهادی که بسیاری از شاخص های توسعه بخش کشاورزی استان را ارتقا می دهد، بالغ بر ۱۳۰۰میلیارد تومان اعتبارمورد نیاز است که در صورت مصوب شدن، گام مهمی در جهت رونق و شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی استان برداشته خواهد شد.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها