سمپاشی گروپ

لزوم تکمیل سامانه گرمسیری برای توسعه کشاورزی ایلام - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: از طرح احیا اراضی کشاورزی استان ۵۰ هزار هکتار توسط وزارت نیرو به اتمام رسیده و در فاز دوم ۹ هزار هکتار آن باقی مانده که نیاز به تامین اعتبار برای تکمیل دارد.

وی اضافه کرد: همچنین از طرح سامانه گرمسیری ۱۸ هزار هکتار باقی مانده که درخواست داریم، به اتمام برسد.

استاندار ایلام گفت: طی ۲،۵ سال گذشته ۴۹ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی، هلیدینگ ها، نهادها و دولت سرمایه گذاری در استان انجام و پروژه‌هایی به ارزش ۳۰ هزار میلیارد تومان آماده افتتاح است.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: نرخ رشد بیکاری در استان از ۱۷،۶ درصد در سال ۹۱ و رتبه ۳۰ بیکاری به ۸،۳ درصد و رتبه ۷ کاهش بیکاری کشور در سال ۹۸ رسیده است.

وی افزود: همچنین میزان جنگل کاری در استان از ۱۰ هزار هکتار به ۶۰ هزار هکتار در سال گذشته رسیده است.

استاندار ایلام گفت: همچنین وضعیت آبخیزداری از ۱۰۰ هزار هکتار به ۳۰۰ هزار هکتار رسیده است و برداشت کلزا از ۲ هزار به ۲۳ هزار تن رسیده است.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: برداشت گندم از ۱۰۰ هزار تن به ۲۸۰ هزار تن در سال ۹۸ افزایش یافته است.

وی، تاکید کرد: مردم مرزدار و غیور ایلام حق بزرگی به گردن نظام دارند و انتظار می‌رود تا دولت و نظام برای کاهش نارسایی‌های هشت سال دفاع مقدس به این استان توجه ویژه ای داشته باشد.

استاندار ایلام گفت: چهار طرح سد کنگیر، دویرج، شبکه ابیاری عین خوش و آب شهر ایوان که جزو مصوبات سفر قبل رییس جمهور بودند اتمام و اکنون به بهره برداری رسیده‌اند.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 18 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.