سمپاشی گروپ

۶۵ درصد آب استان سمنان برای مصرف کشاورزی نامطلوب است - سمپاشی گروپ

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین حلاجیان غروب چهارشنبه در همایش بهره‌وری مصرف آب با رویکرد اصلاح الگوی کشت در استان سمنان، ضمن بیان اینکه ۶۵ درصد آب استان برای مصرف کشاورزی در دسته نامطلوب است، تأکید داشت: بخشی از آب مورداستفاده در این بخش به همین دلیل باید از گردونه مصرف خارج شود.

وی افزود: یکی از عواملی که امروز وضعیت ما در  بخش آب کشاورزی بحرانی نیست مهاجرت روستاهایی های استان سمنان در دوران بعد از انقلاب اسلامی است و چه‌بسا اگر این اتفاق رخ نمی‌داد امروز وضعیت آب ما قطعاً بدتر بود.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز استان سمنان گفت: بارها درباره کمبود آب در استان بحث شده و کشاورزی را مقصر می‌دانند اما باید گفت آبخیزداری یکی از مواردی است که با کمک به تغذیه سفره‌های زیرزمینی کمک شایانی می‌کند.

حلاجیان بیان کرد: وقتی طرح آبخیزداری برای تغذیه منابع آبی در استان سمنان ۱۸ سال است رهاشده آیا کشاورزان باعث کم‌آبی هستند؟ بهره‌برداران آماده پذیرش فناوری و دانش روز هستند اما متأسفانه صدا و سیما با بخش کشاورزی بیگانه است در حالی که می تواند شیوه های نوین مانند کشت نشایی و کشاورزی حفاظتی را به کشاورزان آموزش دهد.

وی افزود: این دانشگاهیان هستند که هیچ پیوندی با کشاورز ندارند و این مرکز تحقیقات است که می تواند به ما کمک کند.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 3 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها